| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica mare problema. Zilele trecute am fost nevoita sa port o pereche de pantofi care in prima faza m-au jenat, apoi am facut basica si dupa s-a spart... deci am carne vie big grin. Problema e ca poimaine urc pe munte si trebuie sa port bocanci, care sunt destul de rezistenti. Aveti ideea ce ar trebui sa fac ca sa mi se vindece cat de cat piciorul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Baneocin,este cel mai bun unguent pentru asa ceva, cremea de galbenele este apa de ploaie, baneocinul crema il iei din farmacie

| Imstrong a răspuns:

Cauta la farmacie sau da-te cu crema de galbenele. Daca nu-ti trece cand iti iei bocancii lipeste-ti plasturi multi acolo sa nu te doara. funda?

| TheMiningSheep a răspuns:

Cauta crema de galbenele.
Termen popular: Filimica
Cauta in farmacie.
E o firma nemteasca ce mai face.
Mie imi facea bunica :3

| Floricikmov a răspuns:

Da merge si cu crema de galbenele daca nu mergi la farmacie si cumparati un plasture special pentru basica.

| Carmina_Dariana_1997 a răspuns:

Pune-ti un plasture! Sau pune- ti crema de galbenele :* Sper ca te-am ajutat