| Rumi a întrebat:

Am o mica problema: de la o vreme daca imi las unghiile sa creasca, mi se crapa sau exfoliaza imediat. Inaite le lasam foarte lungi si nu pateau nimic. E drept ca de la o vreme nu le-am mai lasat sa creasca. Ma puteti ajuta cu o explicatie sau cu un tratament pentru ce sa intampla? (am 11 ani). Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

De obicei asta se intampla din lipsa vitaminei A sau a altei vitamine din corp. Nu te speria cum se intampla acum organismul se va schimba si vei reveni la normal.

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Da cu ulei de ricin, succes!

| beatrice9849 a răspuns:

Trebuie sa le dai tot timpul cu lac daca nu la dai cu oja, asa le protejeaza si se exfoliaza mai grau!