| anonim_4396 a întrebat:

am o problema! am 13 ani si 51 de Kg (stiu, e mult). Am facut pilates si am reusit sa slabesc 2 kg in o saptamana dar acum nu mai functioneaza pilatesul. ce sa fac? nu pot tine diete fiindca sunt in crestere! aveti vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu e indicat la varsta ta sa tii diete dar... nu iti interzice nimeni sa maninci sanatos si echilibrat. adica: 3 mese pe zi la ore fixe, ultima masa o iei neaparat pana la ora 19, intr mese nu mananci dulcuri, chipsuri. maninci un fruct sau un iaurt. sucurile trebuie sa ti le interzici cu desavarsire.plus 30 de min. miscare ( fitness, aerobic ce vrei tu) zilnic.

| Kidu a răspuns:

Depinde si de inaltimea ta, de exemplu eu am13 ani jumatate, 1. 64, si 50 de kg, si mi se pare ok.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde ce inaltime ai daca de exemplu ai 1. 60 trebuie sa ai 50kg daca ai 1. 50 trebuie 40kg in concluzie trebuie sa ai cu 10kg mai putin decat inaltimea