Întrebare recomandată | culoridevis a întrebat:

Buna am si eu o problema mai dificila, sper sa ma puteti ajuta, eu am 160 si am 56 de kg am incercat orice sa slabesc sa ajung la 50 kg...dar orice as face nu functioneaza am incercat tot felul de diete pe care le-am dus la bun sfarsit, am incercat cu multe pastile am platit milioane si milioane fac si sport si nici un rezultat, de la sport imi creste masa musculara foarte mult si se vede urat.Nu stiu ce sa mai fac, ma gandeam la electrostimulare dar nu stiu daca o pot suporta si in plus nu mai vreau sa arunci nici bani degeba. Daca aveti vreo idee va rog sa imi spuneti.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Eu consider ca 56 de kg la 160 este chiar bine si chiar si uni specialisti zic asta, poti avea muschiu sau greutatea oaselor mai mare. Poate inca esti in dezvoltare si poateti-ai stricat organsimul folosind to felu de diete si pastile, sa stii ca daca nu mananci nu te face sa slabesti din contra te va ingrasa.Nu mai manca de la fast-food si nu manca mezeluri, iar seara nu manca dupa ora 7 dar daca tie foame poti sa mananci ceva simplu un iaurt de exemplu.Iar dimineata e masa prncipala trebuie sa manaci cat de mult poti, dupa amiaza mananca ce vrei dar sa nu contina grasime. Daca chair spui ca nu fnctioneaza nici sportu inseamna ca aia este greutatea ideala potrivita corpului tau, nu te forta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MaeRi):

"iar seara nu manca dupa ora 7", de unde ai scos aberatia asta?

| MaeRi a răspuns (pentru Cosmin86):

Doar am zis in caz ca mananci tongue

3 răspunsuri:
| LucianP a răspuns:

Salut.Mult jogging si nu ai probleme. u vrei sa slabesti eu vreau sa ma ingras laughing