| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am luat aproape un an AC Diane35 si am renuntat la ele acum 2 saptamani pentru ca incepuse sa imi fie rau in fiecare seara si credeam ca de la ele. Am avut si contacte sexuale protejate de fiecare data, nu cred ca s-a produs vreo ruptura si sper sa nu fie asta. Mi-e frica sa fac un test de sarcina. Intrebarea mea este de la ce mi-ar putea fi rau dupa ce mananc si cateodata seara, dar imi trece daca mananc un fruct.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca ai o problema digestiva. Mergi la un internist, care iti va face o anamneza - adica iti va pune o serie de intrebari ca sa se lamureasca - si apoi iti va recomanda fie analize, fie schimbarea unor alimente, fie ambele, dupa caz.
Nu amana, o alimentatie corecta si sanatoasa est foarte importanta, pentru ca iti influenteaza toate celelalte functii, inslusiv starea psihica de bine si echilibru si randament la locul de munca.

| jnfhjfuh a răspuns (pentru PsihoSex):

Am uitat sa precizez ca ma balonez dupa anumite mese si am si senzatia frecventa de a urina. Ceea ce m-a dus la gandul ca am avut acte sexuale, dar tinand cont ca au fost protejate si era si in perioada cand luam Diane35, nu stiu ce ar putea fi

| PsihoSex a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Poti sa ai si o cistita, dar si o alta complicatie urinara. Fuguta la medicul urolog, eventual si ginecolog.
Uneori, chiar si dupa un act sexual protejat, poti lua un microb nasol de pe suprafata ariei neprotejate, atunci cand epidermele vin in contact direct si nemijlocit, iar frictiunea favorizeaza "importul".
Mare atentie mereu si la igiena lui!

| jnfhjfuh a răspuns (pentru PsihoSex):

Merg si la medic cat de curand, sper sa nu fie vorba de vreo sarcina. Multumesc mult pentru raspuns!