| Dianadia99 a întrebat:

Am o problemă... aveam o aluniță mică pe gât si mă trezesc ieri că îmi curge sânge din ea.Am observad si cred ca mi s-a spart/rupt, si mi s-a făcut mult mai mare.Vă rog ajutați-mă! Se face înapoi? sau ziceți-mi ce pot să folosesc dacă există ceva la farmacie..ieri era mai puțin vizibilă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca alunita a suferit un traumatism si a crescut in dimensiuni, trebuie vizitat un specialist in dermatologie, pentru a vedea daca acea alunita reprezinta un potential pericol pentru sanatatea ta. Nu e de glumit si nici nu trebuie sa amani momentul. Sanatate multa!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Se va vindeca singura las-o asa. Daca poti mergi la un dermatolog, el iti poate spune exact daca alunita ta e bine.

| anamaria82726 a răspuns:

Eu am auzit ca este grav sa-ti spargi o alunita.du-te la medicul de familie. Nu ai nimic de pierdut

| Carina_Paula_2000 a răspuns:

Fa o consultaie la un doctor de urgenta! Intreaba si farmacistele ce iti recomanda!