| dragutz600 a întrebat:

Azi cand m-am ras pe picioare, mi-am rupt cred ca din greseala o alunita. Alunita era mica dar imi curge sange putin.Eu am pus spirt si am tinut acolo, iar acum nu mai curge.E grav? Repet:era mica. Azi o sa ma duc si la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Si daca te duci la doctor, probabil o sa-ti zica sa o urmaresti, sa nu-si schimbe culoarea sau volumul. Mai ales daca de obicei nu te deranjeaza.
Pentru una care te deranjeaza, se recomanda excizia si in cazul in care se face operatia respectiva, se poate cere si biopsia pe proba respectiva.