| ZuzzyAllexandra a întrebat:

Bună, am o problemă cam mare.
Azi dimineață eram la masă și eu am obiceiul să-mi „pușc" gâtul știți voi gen dacă dau pe dreapta pușcă și dacă dau pe stânga la fel. Înțelegeți voi, deci eram la masă și când l-am dat pe stânga a pușcat pe dreapta însă când am dat pe dreapta am simțit ceva pe stânga, nu a pușcat dar am simțit ceva și mă doare acum foarte tare gâtul când îl apăs pe stânga sau mă uit în stânga.
Vă rog, nu mă insultați or something, știu că a fost aiurea dar am nevoie de cineva să-mi spună dacă ar trebui să merg la un doctor sau trece de la sine.
Vă rog cât mai repede. mă doare foarte tare. I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu prea inteleg ce inseamna"a-ti pusca gatul la masa".N-ai un sinonim?

| ZuzzyAllexandra explică (pentru mira):

N-au nicio legătură, ziceam că eram azi la masă iar după am specificat de obiceiul meu.

| Yamaha123 a răspuns:

Iti trece i intindere musculara!

| VIPcristian a răspuns:

Pai eu iti spun parerea mea.
Poate ca ti-ai intins prea tare ceva muschi. Dar o sa iti treaca in cam o zi/doua.
Nu trebuie sa te sperii asa se mai intampla dar te rog sa nu iti mai tot 'pusti ' gatul.