| Mia999 a întrebat:

Am o problema care se tot repeta. Atunci cand întrețin relații intime cu partenerul meu(neprotejat- iau anticoncept.) Imi vine sa urinez, merg la baie dar atunci cand se golește vezica am o usturime groaznica si senzatia de a urina des. Precizez ca eu si iubitul meu nu am întreținut relații intime de aproape 2 luni deoarece a fost plecat, dar aceeasi problema o aveam si inainte. Dupa ce a plecat usturimile s-au retras dupa o saptamana acum e exact aceeasi problema. Dupa contact ma ustura la urinare îngrozitor... dupa iar imi trece peste o saptamana daca nu mai întrețin relații intime. Stiti cumva ce poate fi? Imi cer scuze pentru exprimare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e imediat după act, e clar că iei ceva de la el.
Așa că ar fi bine să își facă și el analizele.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la ginecolog, fa ti analize! Nimeni nu poate sa si dea seama pe internet ce ai.

| Bizon95 a răspuns:

E clar ca ai o problema
cel putin o infectie urinara
du-te la doctor ca alta solutie nu ai, E ABSOLUT CLAR CA NU TRECE DE LA SINE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un ginecolog

| Mia999 explică (pentru anonim_4396):

Asta e problema. Am fost la ginecolog, am făcut si control cu camera si papanicolau si nu am nimic.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Ce sa fie? O boala cu transmitere sexuala. Mergeti impreuna la ginecolog.

| nananaan a răspuns:

Hello.
eu am pățit asta când nu am folosit prezervativ și ajunsesem sa urinez și câteva picături de sânge.
urgent control ginecologic că e posibil sa fi luat ceva bacterii.
probabil pentru anticoncepționale ai fost la ginecolog, deci nu ar trebui sa fie vreo rușine.
la noi odată a fost puțin mai nasol că eram la ciclu și a pățit el asta, nu eu. am fost la farmacie și mi au dat niste pliculețe cu ceai pentru infecție și a fost bine in scurt timp.
recomand sa urinați amândoi înainte și după act și, desigur, igiena contează mult.
daca nu poți ajunge la ginecolog, te poți duce la farmacie, spui exact ce problema ai și cu siguranță o să îți dea ceva.