| DeliaSara a întrebat:

Am o problema cu maseaua este cariata dar nu este gaurita as vrea sa curat maseaua in mod Natural ...ma puteti aiuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Doar la dentist.Mergi cât mai repede.Lasă frica.

| BodoBog a răspuns:

Ciocan și daltă.

| Arthiom a răspuns (pentru BodoBog):

laughing Bine ar fi fost sa fie asa simplu

| Arthiom a răspuns (pentru BodoBog):

In primul rand NU asculta de sfaturi de la babe sau ce gasesti prin reviste. Daca e cariata la suprafata, periaza-te pe dinti de 2-3 ori pe zi cu o pasta de dinti anti carii(scrie pe ele de obicei) si insista 2 minute pe carie. Daca la maseaua cariata simti discomfort(dureri usoare, senzatii ciudate, orice anormal) mergi la dentist, deoarece pana cand reusesti sa cureti maseaua prin periaj e posibil ca ea deja sa fi patruns in dentina si apoi la nerv, si atunci lucrurile se complica.