| PrietenashXD a întrebat:

Salut lume!
Azi am fost la dentist pentru ca am o masea cariata si gaurita si are si infectie.Mi-a spus ca nu mai are ce sa faca si trebuie sa o scoata. Maseaua nu e permanenta, e molarul.
Intrebare: Doare? (sincer) MI-E FRICA DE MOR. va rog raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rivanol a răspuns:

Stai linistit/a. Nu va durea procesul de scoatere a maselei pentru ca vei fi in anestezie. La anestezie s-ar putea sa doara pentru o secunda - doua pentru ca iti va baga un ac in gura ca sa iti amorteasca toata partea aceea a fetei.

1 răspuns:
| SSJGohan3 a răspuns:

Depinde cum iti sunt canalele sa aiba de ce sa prinda ca sa nu te doara..depinde foarte mult de constructia dintelui..eu am avut unul care a durut altu care nu l-am simtit..la accelasi doctor am fost