| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Catelul meu e rasa pechinez si nu stiu ce sa fac am fost plecat week endu asta si a ramas acasa si n-a vrut sa manance si de ieri dimeneata e din ce in ce mai rau a inceput mai intai sa tremure apoi abia se mai tinea pe picioare, parintii au fost cu el la veterinar si mi-au spus ca i-a facut o injectie si e de la ceva de la ce a mancat.Acu doarme si are un fel de spuma la gura(cred ca nu prea a baut apa), iar mama mi-a spus ca nu se stie ce se intampla cu el, mi-e frica de ce-i mai rau, mi-e frica sa nu moara il iubesc ca pe ochii din cap, stie cineva ce are repede urgent va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DeadAndHate a răspuns:

Poate fi din cauza la capusi.Si euy am avut un caine pe nume Lesi si a murit acum doi ani din cauza lor.Iti spun sa te duci la un veterinar mai bun viindca poate fi mai rau.Nu sunt sigura daca este din cauza mancarii, dar mai bine du-te cu el la un doctor mai bun. Sper sa se simte mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca vrei sa auzi ca e bine in momentul asta dar cred ca numai dumnezeu va stii ce se va intampla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate are paraziti intestinali, sa te duci la veterinar sa sa iti deie o pastila anume. Sa sti ca stiu pentru ca si pikinezului meu i s-a intamplat. Daca nu merge dai ciorba cu usturoi si daca nu vrea sa ii dati cu seringa.

| hubbelllllll a răspuns:

E bine ca l'ai dus la doctor.Si eu am catel si l'am lasat singur acasa si cand veneam era cel mai fericit.Ai incercat sa fi mereu langa el? i'al in brate arata'i ca l iubesti fi langa el vorbeste cu el vezi daca vrea sa mearga afara. nu stiustraight face

| deea_3819 a răspuns:

Daca face spume la gura inseamna ca cat timp ati fost plecati cineva la otravit si eu am caini pichineji si stiu incearca sa ii spui veterinalului sa vada daca este otravit aaa si incearca sa ii dai tuica pe gat si asa are o sansa de scapare

| sweetynice29 a răspuns:

Am mai vazut gestul asta creca e otrvit, du-l la un alt medic veterinar pana cand nu e prea tarziu!

| lawinia_6679 a răspuns:

A fost otravit.Numai are scapare.Asa mi s-a intamplat si mie. Ii iese spuma si o sa si sangereze.Iti sugerez sa ai grija de el in ultimele ore de viatawinking

| Gheorghe_Frimu_1980 a răspuns:

Ppoate are Jigodie cea mai rea boala a cainilor! am si eu 2 caini inffectati.

| gabig88 a răspuns:

Chiar acum am ac dilema am un catel de ac rasa are 8 ani. 2 zile parca tot tremura si nu se misca. a avut o problema si cu piciorul din spate dar acum e bine ...adica nu tremura merge..adica merge. poate sa mearga dar sta mult in poat inca e bolnava nu-s ce are maine ma voi duce la medic cu ea azi nu a fost acolo. dar parca parca isi revine..maine o sa iti spun ce mi-a spus si mie medicul daca o sa am timp iti urez bafta..si eu tin la el ca la ochii din cap cand am vz cum tremura imi venea sa pleng de.