| MariaLupu a întrebat:

Buna ziua!
Am varsta de 14 ani si 11 luni. Nu mi-am inceput viata sexuala.
De cateva zile, aproximativ 2 sau 3, am avut o usturime in zona vaginala. La inceput nu am stiut de unde este dar azi de dimineata am observat o umflatura, cam ca un cos foarte dureroasa pe una dintre labii, la margine, spre exterior(nu stiu daca am explicat bine).Nu am mai patit asa ceva pana acum si nu sunt sigura ce este, nici nu pot sa o storc deoarece este dureroasa la atingere. De asemenea ma doare si cand stau jos sau intinsa si uneori cand merg. Nu stiu ce sa fac si nu cred ca pot merge la ginecolog fara un parinte…Ce credeti ca ar putea fi? Este posibil sa fie vreo infectie? Este periculoasa sau ar trebui sa o las sa treaca de la sine?
Va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai daca nu ti-ai inceput viata sexuala, ce ai de ascuns? Ia-ti mamica de mana si mergi la doctor. Nu o sa primesti raspunsuri medicale pertinente, pe un site de socializare. Daca ar fi sa speculez totusi, cine stie... poate ti-a iesit un furuncul daca spui ca e atat de dureros...si e cam mare ghinionul sa iti iasa tocmai intr-o zona atat de sensibila.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Arată ne să vedem ce esterolling on the floor

| Alcyon a răspuns:

Ai facut o infectie. Astea se fac si de la lipsa de igiena (maini nespalate puse in zona intima, facut la toalete publice etc). Mergi la ginecolog, fiindca n-o sa treaca de la sine. Si alta data ai grija sa te speli bine pe maini cand vii de afara.

| Blamely a răspuns:

Spune-i mamei tale să te ducă la ginecolog. Nu ai nimic de ascuns.

Răspuns utilizator avertizat
| BornToBeLoved a răspuns:

Bum ai luat bts asta e.
De
Mica
Duci
Greul! Acum daca vrei sa te faci bine, mergi la
Mamica si spui! Ps:poate te bate un pichappy

| ShizAnime a răspuns:

E o infectie. Spune.i mamei tale. Sau poti sa mergi cu cineva care doar sa para parintele tau. Mda nu cred ca merge. Oricum, ai MARE grija cu igiena. Daca ai facut.o asta e, spune.i mamei tale. Nu poate sa te omoare si e alegerea cea mai buna. Mult noroc si ai grija in continuare. ^^