| Disiertre a întrebat:

Bună, am o problemă de ceva timp, am 16 ani si vocea mea o ia razna, cand e groasă, cand e subțire ca la un băietel de 11 ani și gatul mi-e plin mereu de mucus și mereu scuip pe jos din gât cu muci mai și fumez dar nu cred ca e de la asta pentru ca oricine fumează acum și nu am vazut sa fie ceva de la asta, dacă știti voi raspunsul corect puteti sa imi ziceti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fumatul afecteaza grav sanatatea plamanilor, de aici starea nesanatoasa pe care o ai.
Mergi la medic pentru o investigatie la plamani, ca nu-i normal sa fumezi la anisorii astia, cand plamanii nu sunt inca definitivati tu fiind, inca copil.

| dullcat a răspuns:

Raspunsul corect e sa mergi la medic.

| 76843 a răspuns:

"gatul mie plin mereu de mucus"
pentru ca "tragi" nasul in loc sa-l sufli in batista. Poate fi si de la fumat, nu nega. Si nu, nu oricine fumeaza acum.
Mergi la ORL sa vada medicul ce ai acolo.

| Disiertre explică (pentru 76843):

Am uitat sa mentionez că nu trag mucii happy