| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă foarte gravă de la un rând de vreme... Îmi apar vene foarte mari şi foarte evidente pe mâini sad şi nu îmi place! Vă rog mult îmi puteţi spune din ce cauză apar şi ce pot să fac să-mi dispară?! Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

La persoanele în vârstă apar din cauza pierderii suportului grăsos al pielii.Mai apar şi când pielea se subţiază şi iar venele se dilată de la efortul fizic, sau de la căldură(cum probabil ţi se întâmplă ţie).
La mâini de obicei apar din cauzele astea, şi nu prea ai ce face.

| Deni123 a răspuns:

Eu asa stiu ca apar oamenilor care depun efort si muncesc des.Nu cred ca poti face nimic.Eu am rude de la tara care muncesc in fiecare zi, si ei au venele foarte evidente.Sau poti cere parerea unui doctor.happy