| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... mi-am plombat 2 dinti, iar de atunci nu mai pot sa beau nimic! cum ajunge apa la ei pur si simplu incepe sa ma doara, in rest pot sa mananc orice.Imi spuneti care ar putea fi cauza acestor dureri?!( Si cum as putea sa scap de ele?) Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la stomatolog, pentru a face un tratament pentru desensibilizare.
Pa, pa.

| hax0r a răspuns:

Nu cred ca ajunge apa.e de la temp. apei. ori obturatia e prea aproape de pulpa ori nu ti-a scos nervul calumea, am aceeasi problema m=am obisnuit.nu prea ai ce face.

| DjBl3ndar a răspuns:

Pai dinti te dor atunci cand bei apa prea rece sau cand mananci prea fierbinte. Dar inearca su nu mai bei apa foarte rece. Dca nu atunci este o problema si te sfatu sa mergi la dentist si sa vezi care este problema, asa este cel mai bine. Bafta!

| Christinne8 a răspuns:

Dion caza nervilor.
si eu am aceeiasi problema.
Spune`i dentistului ca te doare, va trebui sa iti "omoare" nervii aceia din dinte.
sau poti avea dintii sensibili.happy
Totusi, cel mai bine e sa te duci la dentist!

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Deci...
Eram intr-un camp cu flori dar parea alta lume.
Adica eram eu cu 2 prietene si un baiat dar eram albine sizburam deasupra unor flori dese si marunte rosii si de toate culorile dar parea asa real si erau ca niste lanuri doar ca erau doar cu capetele florilor nu si frunze sau tulpina.Eu sunt indragostita de baiatul ala care era cu mine.Simteam aceeasi senzatie ca atunci cand trec pe langa el si rosesc. Aveam din nou senzatia ca zbor cand eram langa el doar ca in vis chiar aveam aripi si zburam ca eram albinuta.Ne alergam pe-acolo si saream ca doua albinute emitand prin aer inimioare rosii si argintii care se prefaceau in aburi parfumati... Miroseau exact ca parfumul lui ma simteam minunat apoi dintr'o data am simtit cum ma strange in brate el cu aripioarele moi si catifelate si ne-am apropiat buzele senzuale de albinute si ne-am sarutat.o senzatie minunata de indragosteala si fericire apoi am zburat amandoi si am aterizat intr-o lalea.Ne-am petrecut noaptea acolo si a fost minunat. Am facut amor nebuneste cu albinoiul meu

| edc a răspuns:

Saluthappy eu cred sau asa pare ca nu ti's plombati bine dinti poate o ramas undeva loc si apa fiind lichid ajunge ai repede decat mancarea care este solida.eu asa cred...:d
si sa scapi de ele doar daca te duci la dentist din nou si ii spui ce patestiwinking

| cleopatra_7128 a răspuns:

EU cred ca nu ti sa scos nervul