| oanaaa16 a întrebat:

Am o problema pe care nu am mai avut.o. In seara asta mi.a amortit partea exterioara a mainii stangi. Ce poate fi? sau de la ce? Mentionez ca nu "am stat pe ea" si ca e asa de vre.o ora si nu imi mai trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Si eu credeam la fel. E mana stanga pe partea cu degetul mic, catre cot in sus. De fapt cam ultimele 2 degete. (inelarul +degetul mic). Nu e nimic grav.
Daca respiri ok, nu ai temperatura, nu ametesti, nu vomiti. poti sta linistita happy

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta e circulatie deficitara.
Ar trebui sa treaca de la sine, misc-o mult, fa-i masaj.
Vezi si-un medic daca mai persista.
Te pup!

| user5493 a răspuns:

Mergi la urgente la spital daca nu iti trece.

| Jijell a răspuns:

E ori de la circulatie, ori pe fond nervos. Fa un pic de miscare si vezi daca e mai bine. Daca persista si maine, du-te la medic.

| oanaaa16 explică (pentru Jijell):

Asa am sa fac. Mersi mult, ramane sa vad ce se mai intampla azi de ddimineatawinking

| UtilizatorulN a răspuns:

Stai linistita! happy Fa putin sport. Apropo, citeste disclaimerul: Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat.

| oanaaa16 explică (pentru UtilizatorulN):

Am facut sport, de m.am saturathee hee. Da, voiam doar o parere, ce ar putea fi.

| UtilizatorulN a răspuns (pentru oanaaa16):

Tensiune in muschi probabil, culca-te, relaxeaza-te si uita de stres! big grin

| oanaaa16 explică (pentru UtilizatorulN):

De.ar fi asa usor. Sunt in perioada de teze, si nu sunt tocmai persoana care se bazeaza pe altii, prefer sa fac totul pe "spatele" meu. De unde si stresul asta :-s

| UtilizatorulN a răspuns (pentru oanaaa16):

Stiu cum e, exista niste strategii: mereu spuneti in minte: "Sunt stapana pe situatie" si e ok, crede-ma. big grin

| oanaaa16 explică (pentru UtilizatorulN):

Nu sunt asa optimista ca tinehee hee. Am scris in camera mea pe un perete intreg " URASC MATEMATICA! " laughing) deci? Dar o sa scriu si asta mai jos.

| UtilizatorulN a răspuns (pentru oanaaa16):

Eu am scris cu markeru' pe catedra: "Jos comunismu'" laughing Deci si eu sufar de stres. Know the way you're feeling big grin

| oanaaa16 explică (pentru UtilizatorulN):

hee hee E bine, aflu ca nu doar pe mine ma "omoara" scoala asta. happy

| FărăFiltru a răspuns:

E grav, sună salvarea cu mâna dreaptă, cât o mai poţi mişca şi pe asta, este o nouă boală descoperită acum 2 săptămâni, ca să îţi treacă trebuie sa bei nişte benzină, cam 1l. Şi dacă tot e amorţită, aprinde un băţ de chibrit.

| Gdeni a răspuns (pentru FărăFiltru):

Te-ai bagat si u in zeama. poate biata fata chiar sufera

| FărăFiltru a răspuns (pentru Gdeni):

Din cauza mea?

| oanaaa16 explică (pentru FărăFiltru):

Pare reteta perfecta pentru tine. Nu inteleg de ce raspunzi daca nu imi poti oferi un raspuns ok. Nu erai bagat in seama? Oricum iti multumesc, pare un raspuns capabil happy Nu vreau sa te solicit prea mult.

| oanaaa16 explică (pentru Gdeni):

Iti multumesc, dar nu e vorba neaparat de suferinta, nu sunt genul sa ma lamentez la orice durere. Am suportat destule. Dar mama crede ca e de la stres, tata zice altceva, pe net scrie altceva. Sunt intr.o confuzie totala happy De aceea am postat aici, dar am vazut ca. Nu ai cu cine happy

| SaveTheNature a răspuns (pentru FărăFiltru):

Traiesti degeaba.

| FărăFiltru a răspuns (pentru SaveTheNature):

Crezi?

| SaveTheNature a răspuns (pentru FărăFiltru):

Am avut si eu acelasi simptom. Si aparea mai ales seara. Eu zic sa nu te ingrijorezi. Cred ca e vorba de un nerv. Va trece.

| oanaaa16 explică (pentru SaveTheNature):

E o senzatie foarte ciudata. Parca am mana paralizata, si nu simt nimic.:-s. Acum ca mi.au spus mai multe persoane ca nu e nimic grav, voi vedea maine ce v.a fi

| oanaaa16 explică (pentru SaveTheNature):

Da da da... Fix acolo. O sa dorm si vad eu maine cum se mai prezinta situatia happy Mersii

| SaveTheNature a răspuns (pentru oanaaa16):

Si eu credeam la fel. E mana stanga pe partea cu degetul mic, catre cot in sus. De fapt cam ultimele 2 degete. (inelarul +degetul mic). Nu e nimic grav.
Daca respiri ok, nu ai temperatura, nu ametesti, nu vomiti. poti sta linistita happy