| Just4Joker075 a întrebat:

am o problema si aceea este cu somnul. eu lucrez in 3 schimburi si acum sunt schimbul 3, cum fac sa dorm dimineata, ajung acasa pe la 07:00 mananc ceva si ma pun sa dorm dar nu pot desi sunt obosit dar nu pot dormi si cand ajung la muncă ma somnu, cum pot dormi, sunt bune somniferele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Poate daca ai manca ceva mai usor inainte sa dormi? In general mesele grele la stomac nu te prea ajuta. Si da, poti folosi niste somnifere cu ingrediente naturale care sa te ajute la inceput, dar nu te baza pe ele pentru ca s-ar putea sa iti dea dependenta.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Va trebui sa-ti formezi un reflex.Pana se formeaza ia un somnifer usor, de la naturisti, care nu da dependenta. Uite ce zic astia:
http://www.realitatea.net/......17869.html

| mili25 a răspuns:

Incearca ceai de tei.te mai relaxeaza happy