| BazikR1 a întrebat:

Am o intrebare, sa zicem ca atunci cand ies de la ore sunt energic cand ajung acasa sunt terminat si vreau neaparat sa dorm, ce-i drept dorm destul de putin (maxim 4 ore pe noapte )

Este o problema de sanatate sau pur si simplu sunt eu obosit? Specific ca nu mananc regulat si nici sanatos (nu am probleme cu grasimea chiar pot spune ca sunt slab) se poate chiar sa mi se fi dat somnul peste cap adica sa dorm ziua si noaptea sa stau treaz? Eu ma culc de obicei pe la ora 3 noaptea

Funda

Răspuns Câştigător
| King18name a răspuns:

E indicat sa dormi 7 ore intr-o noapte! eu sunt sigur ca e de la oboseala,, intr-un timp, asa eram si eu, pana mi-am facut un program cu ora la care sa dorm! recomand sa incepi sa mananci mai sanatos!
o problema de sanatate nu poate fi in cazul in care dormi 4 ore pe noapte, si ziua esti obosit,! asta e un lucru normal sa fii obosit, si sa simti nevoia ca sa dormi! Salut!

2 răspunsuri:
| BazikR1 explică:

O sa incerc dar si daca vreau sa dorm de exemplu de la 22:00 nu pot sa adorm

| King18name a răspuns (pentru BazikR1):

Stiu cum e! trebuie sa faci asta treptat! de exemplu daca dormi de obicei la ora 3, ar fi bine ca deacum sa fii in pat pe la 00:00, si tot asa! mie imi vine somnul mai repede atunci cand citesc, sau ma uit la ceva pe laptop! incearca, nu te poti lasa invins de aceasta problema, care se poate rezolva intr-o perioada scurta! (asa cred ) + somnul de la 22:00 la 00:00 e cel mai odihnitor! dar in nici-un caz, nu e bine sa dormi sub 7 ore pe noapte!