| Amaa1817 a întrebat:

am o problema si as vrea sa ma ajutati. Am 13 ani si de vineri am inceput sa ma simt rau adica : ma durea capu si daca ma ridicam din pat eram ametita. Sambata m-am simtit si mai rau aveam acelasi sintome ca la pojar(rujeola) si niste pete pe fata si pe burtica. Duminica ma simteam mai bine dar imi iesise mai multe pete pe tot corpu : maini, picioare, piept, fata, tot. Luni am fost la doctor, adica azi si mi-a zis ca s-ar putea sa fiu alergica la ceva, eu cred la inghetata (vafa) Ce sa fac daca nu imi trece doctorul mi-a zis sa ma dau cu mistura mentolata si sa tin un regim, fara oua, mezel chesti ce prvoaca alergi ciocolata.

P. S. mu am fost alergica pana acum la nimic si as vrea sa scap cat mai repede as vrea niste lacuri babesti sau habar n-am ceva sa rezolve problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| YqLmX a răspuns:

Cand am avut pojar, mama ma dadea pe spate cu otet sau cu alcool[tarie:rachiu.etc]

| Amaa1817 explică:

Dar eu nu am pojar ca m-am dus la doctor si am o toxi-infectie alimentara ceva de genu