| PeLeU a întrebat:

Urgent!
Sunt rosu la față de cand eram mic, imk arde mereu fata si azi mi sm dat cu mistura mentolata pe fata, deoarece am auzit pe multi ca buna.
Problema e ca ma ard rau obrajii, o sa patesc ceva?
Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Peleu ai fost vreodata la un medic sa te vada? unii care sunt oameni de bun simt se ingrijesc merg la medic au grija de sanatatea lor, a se vedea babutele alea care umplu cabinetele medicilor cat si a medicilor de familie de la nimicuri.
Tu cu problema asta a ta trebuia sa fi consultat ani la rand medici de toate felurile dermatologi mai ales sa stii ce problema ai si daca poate fi remediata.
Dar unii preferati sa dati bani pe mancare si tigari mai mult decat pe propria sanatate, traim o singura data si e important sa traim cat mai bine pretene!

| sierra1 a răspuns:

"imk arde mereu fata si azi mi sm dat cu mistura mentolata... o sa patesc ceva?"

in mod sigur o să miroși frumos

| Catrice a răspuns:

Vrei sa dai coltu'? Stai acasă și tratează-te singurhee hee

| zilog a răspuns:

Problema ta este doar de la gramatica limbii Române.

| PeLeU explică (pentru zilog):

Bro, stai linistit ca nu stiu analfabet sau mai stiu eu ce?
De unde ti ai dat tu seama ca nu stiu gramatica limbii ( pisa) romana?⚡?
In legatura cu intrebarea pe care am pus o, am fost acum ceva timp la un dermatolog, i am aratat cum stau lucrurile si mi-a zis ca n am nimic.
Pai du te n *** de aici de medic, cum dracu sa ma mai duc, i am explicat ca nu ma inrosesc din cauza emotiilor sau mai stiu eu ce si el imi zice ca n am nimic...
Pai mai bine stau dracu asa si incerc sa ma tratez singur ( aia e daca se agraveaza situatia...), decat sa ma duc si sa mi spuna ca n am nimic...
Drq, locuiesc la tara si pana la cel mai apropiat spital sunt vreo 50 km...
N am chef sa-mi pun parintii pe drum fara niciun folos...
Bafta si scuza ma daca mai fac greseli gramsticale, se mai intampla, suntem oameni?

| zilog a răspuns (pentru PeLeU):

Eram după beție la mine era ora 4 dimineața sunt in Anglia uită-te la ora postării.

| Valentina8 a răspuns:

E total gresit sa folosesti ceva doar pentru ca ai auzit tu in jurul tau spunand ca este "bine" "ca face bine"Suntem diferiti, ceea ce mi face mie bine la piele tie ar putea sa ti inrautateasca situatia. Vrei sa faci ceva sa rezolvi, du te la dermatolog.
Desigur ca vei pati ceva grav daca incerci sa "te tratezi" singur, asta desigur daca nu esti vreun expert in tot ce tine de piele laughing(in cazul tau)

| FabricantDeGunoi a răspuns:

De ce e aaa urgent daca o ai de cand Te-Ai nascut

| SalutFrate112 a răspuns:

Doctor de familie (gratis) - dermatolog contra cost sau gratis cu trimitere tot de la doctor de familie big grin

| PeLeU explică:

Pai si decat sa ma duc la un dermatolog sa mi dea crema de galbenele mai bine incerc diferite metode, cum e asta, cu albusul de ou