| alaska11 a întrebat:

Am o problema. Am fost la fotbal si era un lemn pe teren iar eu am cazut cu piciorul stang cu toata greutatea in el mai exact la rotula. La inceput mi-a curs sange dar a doua zi ma durea piciorul cand il ridicam eu cu mana in sus ( trageam de el in sus prin spate) si daca pipaiam zona simteam ca e acolo ca un lichid scartaie pielea ca sa zic asa. Imi poate spune si mie cineva ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AddushAndrada a răspuns:

Daca e rana ar trebui dezinfectata foarte bine, dar totusi mai bine du-te la doctor. El stie cel mai bine.

2 răspunsuri:
| Soryn2244 a răspuns:

Ti s-a infectat zona iti recomand sa pui apa oxigenata sau rivanol in zona aceea si sau sa pui praf de aspirina pe rana si ai putea sa faci o vizita la doctor sti? nu te costa nimic

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Incearca sa pui niste gheata pe picior si ar trebui sa mergi la doctor