| simona_1560 a întrebat:

am o problema si nu ii mai gasesc rezolvarea deloc.de ceva timp ma doare f tare mijlocul, cred ca in zona rinichilor.nu mai suport durerea.nu pot sa merg pe jos foarte mult pentru ca simt nevoia sa ma asez si imi da o stare de discomfort total.am repetate infectii urinare.am fost la medic si mi s-a spus ca am decat nisip la rinichiul stang si trece daca beau multe lichide.beau cam 2 litri de apa pe zi.am baut si ceai din cozi de ciree care am auzit ca e f bun pentru rinichi.am luat urinal, urinez, nolicin.degeaba! nu imi stiu ce sa fac.crizele de infectie urinara sunt groaznice, nu ma pot ridica din pat.am nevoi de de un sfat.nu mai stiu ce sa fac.va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bei putina apa. Un adult fara probleme renale ar trebui sa bea 2 litri pe zi. Tu, macar 3. Si ceai de cozi de cirese cat mai mult. E foarte bun, cu conditia sa bei macar 3 cani pe zi si macar vreo doua luni in fiecare zi. Altfel, nu are timp sa-si faca efect.

| Parmalat a răspuns:

Simona, trebuie sa ajungi la un profesor universitar pentru analize complete. Nu te poti baza pe diagnosticul unor doctori oarecare, ei pot diagnostica o raceala, dar in probleme mai complicate nu se pricep, habar n-au pe ce lume traiesc, au zeci de pacienti pe zi, nu sunt la curent cu ultimele noutati etc...
Cei mai buni medici si profesori-doctori din Romania au ore la Medsana; trebuie sa-ti faci o programare la urologie, la Medsana Bucuresti altfel e foarte greu sa ajungi la profesori prin sistemul medical de Stat.
Daca nu esti din Bucuresti da-mi un mesaj, o sa te ajut sa rezolvam problema asta. Si te rog nu mai astepta, problema trebuie rezolvata.
Urinal, Nolicin sunt apa de ploaie, s-ar putea sa fie nevoie de o procedura cu ultrasunete care se face tot in Bucuresti, la spitalul Fundeni dar si acolo ajungi tot prin profesorii de la Medsana. Cu maxima incredere trebuie sa vii la un consult la Medsana.
P. S.
Nu lucrez pentru ei, dar pe mine m-au facut bine cand toti doctorii de duzina ma expediau cu "n-ai nimic, e de la cap". Am gasit maxima intelegere si profesionalism la Medsana, toata elita medicinei romanesti lucreaza part-time la ei.

| Parmalat a răspuns:

Imi pare bine ca ai fost la spital si nu ai mai pierdut timpul. Dupa analizele astea iti vor pune un diagnostic si iti vor da tratamentul potrivit.
Take care, o sa te faci bine >big grin

| Kylexy a răspuns:

Degeaba iti dam noi sfaturi daca nu te duci la un medic sa ii explici situatia Multa sanatate ca e mai importanta decat toate

| DulceCandy95 a răspuns:

Buna. Impare f rau de ceea ce simti deoarece stiu cum este sa ai dureri sufocante.Eu nu pot sa iti dau de cat un sfat nu sunt in masura sa spun alte chestiisad...Deci vezi poate nu este asta problema mai incearca sa mergi si la alti doctori sa faci niste analize si sa ii spui simptomele si vei obs ca sunt pareri impartite.Ai grija mare,. nu stiu sg dar poate fi de ex o lipsa de mg ca poate si hemoglobina putina. Pe mine ma intepa inima si nu mai puteam respira datorita intepaturilor, rasp :lipsa celor spuse mai sus.Sau ar mai fi apendicele. Daca ai facut operatie asta ar putea fi eu aveam niste intepaturi pe,, perioade lungi care nu ma lasau sa ma misc, nu ma puteam ridica cu zilele din pat.Cam atat pot zice :*BAFTA SI SANATATE ca e cea mai imp:*

| simona_1560 explică:

Tocmai am fost astazi la griore alexandrescu si am facut radiografii la coloana.nu am nimic la coloana, in schimb mi s'au dat de facut niste analize de urina.pentru data de 30 cand sunt programata sa fac o ecografie renala...brigaela iti multumesc mult pentru sfat.beau ceai din cozi de cirese...va multumesc mult pentru sfaturi

| simona_1560 explică:

Saptamana care vine ma voi duce sa fac analize. sper sa ma bage cineva in seama avand in vedere ca e mare zarva acum cu doctorii astia.multumesc mult pentru sfaturi :*:*