| Mirunax a întrebat:

am o problema si va rog saa nu m-a luat la misto.Deci azi cand am fost la baie am avut scaun si sunt si in acea perioada a lunii si dupa ce m-am sters la fund si m-am serts acolo mi-a aparut pe hartia igienica un viermisor alb. M0am gandit ca poate fi un oxiur, nu am putut vedea fecalul... ccredeti ca s-ar fi putut raspandi din zona anala la cea vaginala prin stergere? multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ce gasesc unii asa amuzant/scarbos/etc la intrebarea asta. Se mai intampla. Da este posibil sa se raspandeasca in zona vaginala o helmintiaza. Mergi si fa-ti un exemen coproparazitologic, nu este nici o rusine, daca stai asa nu faci decat sa iti agravezi starea si sa raspandesti infectia. In infectia cu Enterobius Vermicularis (oxiuri) apar simptome cum ar fi mancarime in zona ano-genitala, in special nocturne si tulburari G-I cum ar fi dureri gastrice, greata, etc. Daca le-ai avut poate nici nu o sa iti mai faca examenul coproparazitologic si iti vor pune dg. doar din anamneza- adica tu ii povestesti medicului exact ce ai patit si ce simptome mai ai iar el iti va da un tratament, probabil Albendazol.Sanatate, si sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

9 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Vexx. ma faci sa vomit te dracul de scarboasa

| AllinaDaniella a răspuns (pentru davidtm):

M ai facut sa radbig grin laughing

| davidtm a răspuns (pentru AllinaDaniella):

laughingsi eu am ras de mine

| AllinaDaniella a răspuns (pentru davidtm):

:d good

| DΣΣΔ a răspuns:

Se poate,, dar nu cred ca s-a intamplat. stai linistita. totul va fi bine sunt si eu fata si te inteleg. Apropo davidtm daca nu intelegi si faci pe nesimtitu ce esti nu te baga k nu esti fata si nu sty ce inseamna./

| DΣΣΔ a răspuns:

Ce vocabular cred ca sunt cu cativa ani mai mik decat voi si vb mai frumos...

| davidtm a răspuns (pentru DΣΣΔ):

Tu cati ani ai ma de te lauzi?laughing

| DΣΣΔ a răspuns (pentru davidtm):

Zi u ca sa vad daca meriti sa afli...