| florrymih a întrebat:

Am o problema...sunt foarte slaba sad Unii ar crede ca este un avantaj dar nu mi se pare asa.Imi puteti spune ce sa fac ca sa ma ingras? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anablondyi a răspuns:

Daca esti slaba dar ai forme nu trebuioe deloc sa te ingrasi! daca nu ai forme (sani. fund) trebuie sa te apuci de sport! deci pentru marirea sanilor ai niste exercitii recomandate:ca un fel de flotari doar ca stai in genunchi si te apleci si te ridici si asta iti stimuleaza crestereawinking BInenteles daca ai nevoie si daca vrei sa te ingrasi iti recomand sa mananci mult laughing adica na... daca nu te ingrasi cu mancarea inseamna ca asa esti tu construita dar sportul iti va da forme :*

8 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

Daca vrei niste sfaturi sanatoase exluzind pastilele uite ce am pentru tine
1.Maninca toate mesele zilei in fiecare zi la aceleasi ore.De exemplu daca dejunul il iai la 7, la 7 sa-l iai in fiecare dimineata si asa cu prinzul si cu cina.In plus, ai mai putea adauga niste gustari intre orele prinzului si cinei.
2.Maninca sanatos si consistent.
3. Evita produsele ce contin E-uri.
4.Ai un somn regulat si care sa dureze intre 7-9 ore pe noapte. Poate chiar si mai mult. Cei care dorm peste 9 ore pe zi au tendinta de ingrasare.Ai grija sa nu faci excese.
5.Adauga in alimentatia ta produse bogate in carbohidrati, proteine si grasimi nesaturate. Ouale, carnea de curcan, untul, uleiul de masline, mierea si pastele sunt alimente care ajuta la formarea masei musculare si astfel la ingrasarea sanatoasa.
6.Fii activ/a. Un program de exercitii de trei ori pe saptamana va creste masa musculara, iar in plus va mari pofta de mancare. Indiferent ca alegi sa mergi la sala, sa faci jogging ori pur si simplu sa dansezi energic cate jumatate de ora de cateva ori pe saptamana, rezultatele vor fi uimitoare.
7.Bea lichide calorice. Lapte cu un continut ridicat de grasimi (sau lapte praf deoarece este extrem de caloric), cafea cu lapte si miere, cappucino, sucuri de fructe (grapefruit, mere, ananas etc), vin rosu sau cocktail-uri alcoolice. Totusi, nu exagera cu cantitatile de alcool, pentru ca pe langa beneficii acestea au si cateva dezavantaje.
8.Bea multa apa. In afara de faptul ca te hidrateaza in totalitate, apa iti mareste stomacul, astfel ca in timp vei incepe sa mananci mai multe alimente. Mai mult decat atat, apa elimina toxinele si ajuta la absorbtia mai rapida a substantelor nutritive.
8.Incearca sa mananci la fiecare doua trei ori cate o mica gustare, indiferent ca este vorba de un fruct, o leguma (morcovi, ardei gras etc), cateva tablete de ciocolata sau un bol cu cereale.

Astea au fost sfaturile mele, sper sa-ti fie un bun ajutor.

| Skylerx a răspuns:

Nu este un avantaj asa de mare. Este un avantaj prin faptul ca tu daca erai grasa inima se chinuia mai mult, ea trebuind sa pompeze mai mult sange ca de obicei. Tu te poti ingrasa mancand mai mult. Si eu te-as sfatui sa nu iei pastile pentru ingrasat, ca si eu sunt slaba big grin In primul rand pentru ca nu-ti face bine si al doilea rand pentru ca nu stii daca au etnobotanice in ele. Mananca mai multa paine si carne (in special cea de curcan, nu are colesterol si te ingrasa mult mai repede). Sper ca te-am ajutat sa slabesti happy

| friday a răspuns:

Vaaai ce-as vrea sa fiu in locul tau. Dar daca tu vrei sa te ingrasi, pai... e alegerea ta. Mananca chipsuri/snacksuri. hamburgheri, Mc, daca vrei sa ajungi repede la greutatea dorita. Dar dupa aceea ar trebui sa continui cu mancare gatita acasa, fiindca alea nu-s prea sanatoase.

| Smile94 a răspuns:

si eu am aceeiasi problema ca tine dar ma ingras in perioada verii cand nu am griji in rest regimul alimentar este acelasi asa ca daca inlaturi grijile e posibil sa pui cateva kg

| ruxi a răspuns:

Trebe sa faci mut sport si sa manannci adecvattwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu se prea pote fiindca cred ca este in legatura cu metabolismul dar cel mai bunlucru este fastfood-ul si cartofii prajiti in mult ulei!

| ChristineW a răspuns:

Hey! Uite, eu am fost mai plinuta cand eram mica, si nu ma sinteam bine deloc. Acum si mie medici imi spun sa ma ingras ca sa nu ajung la anorexie. Dar este mult mai bine prea slaba decat grasa. Dar oricum, nu prea poti sa te ingrasi. Deoarece metabolismul tau nu te va lasa. Dar oricum poti sa manaci mai mult noaptea, cu mai multe sosuri si grasimi ( ai grija sa te alimentezi sanatos! ) si mai multe...
Sfatul meu este sa ramai asa cum esti, dar este viata ta si corpul tau.

| malin7 a răspuns:

Nuuu te ingrasa! Sa-mi spui cati ani ai si cate kg un om gras este un om bolnav si eu sunt slab ( 14 ani 30 kg) si m-am dus la medic si le-au zis parintilor ca is bolnavi la cap si ca sunt perfect sanatos Nah eu iti zic ce e bine happy