| Leo1993 a întrebat:

Am o partie de 300GB nealocata si as vrea sa nu mai fie asa.Imi puteti spune cum sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O "partie"? Daca ai vrut sa scrii partitie, e gresit. E doar spatiu nealocat. Daca vrei sa-l transformi intr-o partitie, intra in Disk Management, da click dreapta pe cei 300 GB, si selecteaza Create simple volume, sau ceva de genul.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Click Dreapta pe My Computer - dai Manage - Te duci la Disk Management si cauti cei 300 gb nealocati si dai click dreapta pe ei si ii faci o partitie.

http://www.digitalcitizen.ro/......onare-disc

| gelu1970 a răspuns:

Intri in admin de hdd

| AnKuXor a răspuns (pentru gelu1970):

Ce? Trebuie sa formateze tot hardiskul ca sa revie la normal.

| gelu1970 a răspuns (pentru AnKuXor):

Am scris eu ceva de formatat? citeste ceea ce a scris mai detailat utilizatorul ce a luat funda. asta se face in admin de discuri.

| halogen001 a răspuns:

Merge bine cu http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Se descarca, se instaleaza, se creaza o partitie logica in spatiul nealocat