| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de hemoroizi acasa fara doctor? Momentan folosesc hemorzon si cand starea pare a se imbunatati(nu mai ma doare rau) apare scaunul si dupa scaun iar se inrautateste si ma iau iar vechile dureri cele grave.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

E mai bun si rezolva Procto glyvenol, crema

Indicatii terapeutice
Pana la disparitia semnelor acute, crema sau 1 supozitor trebuie aplicate dimineata si seara.
Ulterior, se poate continua tratamentul printr-o singura aplicare zilnica, 30 g crema sunt suficiente pentru 20-30 de aplicatii.

| Adrian926a a răspuns:

Te duci la medicu de familie si iti va da o crema si supozitoare, mie mi-a dat HERMOZON crema.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut,încearcă sa mănânci multe fibre sa nu fi constipat.Crema de galbenele am inteles ca face minuni

| Bogdann1107 a răspuns:

Hemoroizi se gaseste la farmacie e crema.