| DannielZMF a întrebat:

Buna!
Am observat ca ma doare apendicita.NU am greata, varsaturi, febra, frisoane etc. Dar sunt putin umflat in partea drepta specifica.
Trebuie sa ma operez? Imi este frica! exista si alta solutie?
Pa, Pa!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate fi o mica hernie. Ea poate aparea in ambele parti.Mergi la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| marrr a răspuns:

Te doare apendicele, nu apendicita. Du-te la doctor sa vada ce ai.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Si eu am avut astetfel de problema numa ca eu nu m-am umflat, dar ma durea ingrojitor nici macar nu puteam sa ma ridic sau sa ma misc.Am fost la spital la urgenta, ma internat, dar nu m-a operat mi-a facut doar injectii intravenoase care au redus durerea de tot si mi-au spus ca an avut colica abdominala.Acum la tine este putin mai grav ca s-a umflat si cred ca trebuie operatie, dar nu-ti fa griji nu o sa simti nimic, te anesteziaza si dupa aia gata, doar cand o sa te trezesti o sa ai mici dureri.Multa bafta si nu mai sta sa nu se agraveze.