| DedeeAndreea a întrebat:

Heei TPU! Sunt DISPERATA.De aseara, ma doare in partea de jos a abdomenului(nu stiu mai exact in ce loc), si cred ca este apendicita.Nu vreau sa ma operez,imi e FOARTE FRICA, le-am spus parintilor mei, dar ei au zis sa stau linistita si sa le zic daca ma mai doare dupa 1 zi, Problema este ca nu am avut alte simptome, decat dureri..In mod normal, trebuia sa mai am cel putin 1 simptom-2...dar nu am avut.Este apendicita sau sunt alte organe? Si ce alte organe pot fi? Va multumesc, scuze de categorie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Pai in partea dreapta jos poate fi mai multe inflamat intestinul subtire chisturi sau raceala la ovarul drept care se manifesta ca apendicita se lasa pe picior durerea.Mergi la medic si vezi ca nu poate fi neaparat apendicita.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| DedeeAndreea explică:

Ma doare in partea dreapta.Am fost la Budimex si cei de acolo mi-au facut investigatii.Mi s-a descoperit apendicul inflamat(adica, mai exact, de 5, 5 mm). Medicii mi-au spus ca este la limita maxima(dar se incadreaza in limite normale)si mi-au explicat ca nu am nevoie de operatie, pentru ca nu este asa grav.Mi-au dat medicamente care calmeaza durerea, ele m-au ajutat foarte mult, si mi-au spus sa beau mai multe lichide(multa apa plata).Va multumesc pentru raspunsurile acordate.

| Cocochannel a răspuns:

Poate fi orice din "partea de jos a abdomenului".Nu ai specificat-stanga, dreapta. Daca nu stii ce e, nu trebuie sa te gandesti neaparat la operatie, dar nici sa astepti 1 zi sa vezi ce se intampla.Parintii tai ar trebui sa fie mai atenti un pic la lucrurile astea. Daca inca nu ai rezolvat problema, aici! http://www.sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online Multa sanatate!