| anonim_4396 a întrebat:

am un tenul gras, dar pe timpul rece e ff uscat si as vrea un tratament natural, ca nu ma inteleg cu cremele. cemi recomandati? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Iti recomand uleiul de masline. La mine e singurul care funcioneaza. Cremele hidratante sunt 0 barat pe langa asta big grin
Te speli bine pe fata inainte de culcare si apoi iti masezi fata cu putin ulei de masline. a 2-a zi dimineata nu te speli cu sapun sau ceva, doar clatesti cu apa. ( sa nu ramana tenul uleios)
Bafta! Sper sa-ti fi fost de ajutor!

| geo_5302 a răspuns:

Tenul tau inseamna ca este deshidratat.Foloseste o masca hidratanta pe baza de plante. Daca esti interesata de mai multe detalii ma poti suna 0724092800

Răspuns utilizator avertizat