| CristiB93 a întrebat:

Buna!
Am probleme la urechea stanga. Am fost acum 3 sau 4 zile la inot si mi-a intrat apa in ureche, dar nu stiu de ce a inceput sa ramana infundata dupa ce am scos apa. Dupa un timp sa desfundat dar iarasi se infunda dupa o perioada. Dimineata ma trezesc cu ea infundata. apoi in timpul zilei isi mai revine. Simt si o presiune si mici dureri uneori si parca tot iasa aer pe ea, aud tot felul de clicheturi. Ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tumblirish a răspuns:

Asta e otita.nu mai baga capul in apa la inot.foloseste casca si dopuri de urechi pentru ca esti sensibila.ar trebui sa te duci la ORL(dar sa NU-TI faca spalaturi in urechi cu apa) pentru ca va fi si mai rau.trebuie luat ceva antibiotic.dar trebuie NEAPARAT sa te duci sa nu ti se agraveze treaba. sper ca ti-am fost de ajutor.