| RAY a întrebat:

Am fost la orl si mi-a scos ceara din ureche cu apa dar acum simt urechea infundata, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Hei,

Ceara ti-a scos-o prin spalaturi sau fara? Daca ti s-au facut spalaturi da, e normal. Atlfel, mai asteapta o zi, iar daca tot infundat esti, mai fa o vizita. Daca s-a uitat in urechea ta si ti-a scos ceara, ti-a zis cum ai timpanul? Ai lichid in ureche? Otita?

| RAY explică (pentru sonya):

Spalaturi,dar la ambele urechi, culmea ca la cealalta nu simt nimic, acum numai simt asa ca ieri, nu am nici un lichid acolo, mi-a spus ca totul e ok

1 răspuns: