| SeenKill a întrebat:

Buna happy, am si eu o intrebare, am 14 ani si sunt baiat si aseara simteam o durere in partea stanga, iar dimineata cand m-am trezit am notificat o durere mai pronuntata, este unde se afla apendicita, dar se afla in partea stanga, si mai jos, a aparut sub piele un fel de umflatura mica sub piele, tare. Nu ma jeneaza decat daca fac o miscare care necesita sa imi incored tot muschii corpului, sau cand fac abdomene. Ma intereseaza sa aflu ce am, si cum o pot da de capat acasa, fara o consultatie la doctor. Multumesc frumos happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Apendicita este pe dreapta.
Cred ca, ar fi ndicat sa te vada medicul de familie, de ce nu ii zici mamei tale ceea ce intampini tu?
De la sine, nu trece nimi, din contra, se poate agrava!
Asa ca, nu ezita si cere sfatul medicului!
O zi buna happy