| Ðξєu a întrebat:

Buna seara TPU!
De 2 saptamani ma doare urechea foarte rau si este infundata, am fost la ORL si mi-a zis ca este de la maseaua de minte care imi iese.E adevarat k ma doare maseaua dar durerea de la ureche e din ce in ce mai mare si mi-a scos dopul de ceara care era in ureche asa ca de ce e inca infundata? plus ca imi si tiuie, ce sa fac? Funda; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| robytzu96 a răspuns:

Pai eu dupa ce am fost la Mare. vara asta am patit la fel aveam urechea ..infundata. ma durea cand apasam pe ea! Si m-am dus la medicul de familie si mi-a dat niste picaturii! Care le-am luat timp de 5 zile si mi-a trecut! Acum poate la tine e diferit la mine a fost din cauza apei