| Ðξєu a întrebat:

TPU!
Daca ma doare urechea,imi tiuie,este infundata si apar picaturi de sange pe betisor, se poate sa am timpanul spart? Am cautat pe net si zice ca s-ar putea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Http://www.csid.ro/......o-8031594/

10 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Iti curge sange din ureche si tu stai pe net? de doctor ai auzit asa din intamplare? uita-te mai bine, poate ai un cos in ureche

| Ðξєu explică (pentru tuGatita):

Am sunat la doctorul de familie si a zis sa ma duc marti, dar am sa merg maine la urgente deoarece nu pot astepta atat

| Elliana534 a răspuns:

E otita la urechea interna du-te la ORL. Sper ca te-am ajutat

| RAY a răspuns:

Ai grija ca e permanenta surzirea, du-te la doctor, desigur ca se poate din moment ce scurge sange e ceva grav ceva s-a spart ce a determinat acele picaturi

| RAY a răspuns:

Auzi cu ea?

| Ðξєu explică (pentru RAY):

Aud,nu la fel de bine ca cu cea stanga, dar aud happy

| RAY a răspuns (pentru Ðξєu):

Atunci nu-i spart timpanul, cred ca era un cos sau ai puroi

| Ðξєu explică (pentru RAY):

Multumesc pentru raspuns! Am sa merg maine la ORL ca sa ma asigur ca nu este nimic grav

| stef112 a răspuns:

Taceti wa nul mai speriati..se poate sa nu ai timpanul spart si mie imi curgea sange din ureche dar era din cauza ca ma scobeam in ureche cu batul de chibrit. nu stiu dc dar imi place..ma rog si am fost la doctor si nu aveam timpanul spart deci du-te si vezi cat de grav e. succes

| diwa a răspuns:

Nu cred, slabe sanse, daca iti spargi timpanul, durerea e insuportabila, groaznica. Cel mai probabil, ori te-a tras curentul foarte rau, ori te-ai lovit destul de tare, ori ti-ai fortat urechea chiar si cu betisorul de urechi. Du-te la farmacie, spune care e problema si o sa-ti dea niste picaturi