| anonim_4396 a întrebat:

Colega mea de camera a dat in fiecare seara timp de o săptămâna in camera in care dormim cu super killer 25. Mi-a ascuns asta pana azi cand am vazut-o pulverizand si am recunoscut mirosul. Pe eticheta scrie ca este nociv in gaz de inhalare. dar cum imi pot da seama daca m-a afectat in vreun fel? Sau ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pe timp indelungat practica asta poate afecta. Daca se aeriseste e ok. Aparatele cu pastile sunt mai putin daunatoare. Sunt si plante la ghiveci care alunga tantarii.

| Andpmand a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu nu am stiut ca dadea cu solutie, de dormit dormim cu geamul deschis, dar tot se simte un miros. Acum sper sa fie ok.

| alinadianaaa a răspuns:

Daca prezinti usturimi pe caile aeriene inseamna ca te iritat putin, daca nu inseamna ca nu a fost asa de nociv