| moftuliki a întrebat:

Buna!
am si eu o intrebare in legatura cu verisoara mea de 14 ani! se simte prost ca are sanul drept mai mare decat cel stang! eu i am explicat ca este inca in crestere iar corpul inca se dezvolta!
este adevarat ce zic eu sau ea chiar are probleme?

multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Dezvoltarea corpului la aceasta varsta depinde de hormoni, cand ne referim la sani. Nu cresc amandoi in acelasi ritm, dar asa cum deja ti s-a si raspuns si cum i-ai spus si tu, fiecare dintre noi avem o parte a corpului mai bine dezvoltata decat cealalta, daca esti dreptaci, este mai dezvoltat pe partea dreapta, iar daca esti stangaci, partea stanga va fi cu putin mai mare.
Deocamdata sa nu-si faca probleme pentru ca, nu este nimic in neregula cu verisoara ta.
Sa cresteti mari si sa fiti sanatoase, acesta este lucrul cel mai important din viata.
Vacanta placuta in continuare si folositi cu grija ultima parte pentru ca pe 13 septembrie incepe din nou scoala.

5 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Asa au aproape toate fetele, sa nu se ingrijoreze
Pe la 18-19 ani amandoi vor avea aceeasi dimensiunehappy

| CARMENCITA a răspuns:

Toate fetele, femeile au un san mai mare ca celalalt.La unele este vizibil la alte nu decat daca te uiti atent. Spune-i sa faca exercitii, sa foloseasca mana stanga mai mult.Eu zic ca nu are de ce sa-si faca griji, dar ar fi bine sa consulte un medic totusi ca sa stea linistita, sa nu fie alte cauze.

| foxi a răspuns:

De obicei un san e mai mare ca si celalalt! Nu iti face probleme!

| Buttercup30 a răspuns:

Pai poate fi si o problema, dar poate fi si din constructie. Cel mai bine e sa se duca la un control scurt :).
Si ca sa nu se observe daca diferenta e mare, s nu poarte sutiene gen triunghi la costume de baie ca asta http://www.sevensins.ro/costume-de-baie/eurofala/magi/
Cel mai bun e un costum de baie cu sutien ca asta http://www.astratex.ro/......me-de-baie

| ♫♫yukkipawz♫♫ a răspuns:

Toate avem asta pana la 18-19 aniwinking