| KamYkaZeeee a întrebat:

am si eu o intrebare in ultimul timp imi cade foarte mult par, am folosit tot felul de tratamente de la vichy de la tot felul de firme naturiste si nici un efect :-s ce sa fac? sad va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RalucaFiore a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema cu un an in urma.am fost la dermatolog mi-a dat tratament,adevarul e ca nu m-am prea tinut de el.
Am fost in vacanta in Italia si am intrat la o farmacie si faceau teste pentru par,am facut si eu,mi-au zis ca am alopecie difuza,mi-au dat niste fiole foarte bune,imi cresc foarte multe fire de par de cand fac tratamentul.
fiolele sunt de la Labo Cosprophar Suisse, sunt de diferite concentratii si pentru barbati si pentru femei, aici(in Italia tratamentul cu ele pe 2 luni costa 160 euro). Icearca poate le gasesti si acasa.sunt foarte bune.
Si un sfat, incearca sa te speli pe cap cat mai rar, adica o data pe saptamana. orice medic spune asta si am observat si eu ca e un sfat benefic.desi si pe asta il mai incalc...cam des. happy
Bafta!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| leoaica_1036 a răspuns:

Http://www.produsenaturiste.ro/......cts_id/216
te asigur ca sunt foarte bune