| Intergalacticdonut a întrebat:

Intrebare legata de vaccin: daca m-am vaccinat cu prima doza Astra-Zeneca, insa nu imi fac rapelul, dupa ce expira adeverinta respectiva as putea sa ma programez pentru Pfizer / Moderna?
De asemenea, m-ar putea afecta acest lucru, in ceea ce priveste sanatatea?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chiar acum vorbeste la televizor directorul EMA (agentia europeana a medicamentelor) si spune ca nu exista o dovada ca Astra-Zeneca are o problema. S-au imunizat circa 7 milioane de europeni si vaccinul este sigur. Nu se poate face rapelul cu alt vaccin! Poti, insa, sa renunti la el.

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

MINCIUNI! S-au imunizat circa 7 milioane de europeni si vaccinul este sigur. MINCIUNI Eu in locul vostru m-as gandii de 10 ori inainte sa ma vaccinez! INVENTATORUL vaccinului ARN-MESSENGER regreta mult DR.ROBERT MALONE REGRETA FOARTE MULT CA VACCINUL PFIZER NU MERGE CUM AR TREBUI SUNT MULTE REACTII ADVERSE SI MOARTE! SUNT ADEVARATE BOMBE CU EFECT INTARZIAT! EU am facut cele doua doze PFIZER si simt ca nu mai sunt eu cel dinainte, ca mi-s s-a schimbat viata! DOZA A-3-a programat din 15 Martie nu mi le voi face pentru ca simt ca voi risca viata si voi muri! Mai inainte am fost un om sanatos si puternic plin de viata si vointa si acum am facut o depresie severa!

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

Baiatu'. Nu te ambala si nu spune lucruri nefondate stiintific! Maica-mea s-a vaccinat in anul 2020 cu Pfizer si are aproape 91 de ani. N-a patit nimic. Eu m-am vaccinat anul trecut si n-am nimic. Sitemul nervos o iarazna din alte cauze nu din cauza unui vaccin.

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

Dvs. sau mama dvs. sau ambele luati medicamente pentru anumite boli? Aveti comorbitati sau alte boli?

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

Oho! Rinichi, tensiune, inima. O gramada de probleme.

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

Poftim! De asta nu patesc nimic si supravietuiesc cei cu boli sau cu comorbidati care i-au medicamente, dar vi s-a scurtat viata mai repede cam peste 8-9 luni veti muri prin infarct miocardic! ESTE O BOMBA CU EFECT INTARZIAT! SINUCIDERE CURATA! VACCINUL NU NE AJUTA CU NIMIC! CI NE DISTRUGE VIATA, TRUPUL SI SUFLETUL ASA DUPA CUM A SPUS SFANTUL NECTARIE UNUI CALUGAR CU PUTERI NEBANUITE CU HARUL CLARVIZIUNII DE LA SFANTUL MUNTE ATHOS SI A MAI ARATAT UNEI UCENICE DE A LȘUI INVARSTA DE 85 din ATENA, SI A SPUS CA OAMNENII NU TREBUIE SA FACA SAU SA PRIMEASCA VACCINUL ESTE PERICULOS 100% pentru VIATA! Eu am primit vestea prea tarziu si ma caiesc amarnic! Nu am ascultat cuvintele SFINTILOR PARINTI IUSTIN PARVU, SFANTUL CUVIOS PAISIE AGHIORATUL, PROFETIA PARINTELUI ELPIDIE SUNT IN NCURS DE DESFASURARE care zic sa nu primim vaccinurile, prin ele sunt nanotehnolgii foarte avansate si moderne! A mai spus ca ANTIHRISTUL (FIARA) va preia TRONUL prin SANATATE!

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

Sa fii sanatos! Iau totul ca pe o gluma. laughing

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

Bine,treaba ta daca nu ma crezi! Dar daca nu este gluma,vai de voi celor vaccinati! simt ca asta nu are nici o legatura cu sanatatea daca se baga politicieni,militari,sportivi campanie de vaccinare in loc sa imlice numai medici,asistenti,specialisti, experti, oameni de stiinta meddicinali! ATAT! Restul cancan, vaccinul nu a fost creat pentru virus, ci invers pentru controlul total al mintii si al trupurilor asa cum am fost avertizati de mai bine acum 30 de ani in urma siiata se desfasoara!

10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Problema aceasta o discutați doar la centrul de vaccinare.
Referitor la vaccinare, părerea mea este că anual vom face vaccinul.
Deci, dacă nu mai faceți rapelul, așteptați până la anul.
Iar, adeverința, nu expiră, pur și simplu nu veți avea trecut rapelul, nimic altceva!

| mont a răspuns:

Nu poți sa te reprogramezi la alt vaccin, fa mai bine și rapelul tot cu astra dacă așa ai început.

| AlexandrulS a răspuns:

Responsabilul in Romania spunea ca inca nu au o procedura legata despre faptul ca nu mai vrei sa faci rapelul. Nu stia exact cat timp trebuie sa astepti pana sa te poti reprograma ca sa faci Pfizer insa de combinat cu siguranta nu poti, s-au mai intamplat cazuri in care au confundat fiolele si au facut rapel-ul cu alt vaccin insa nu au aparut problema iar persoanele respective am inteles ca au dezvoltat acei anticorpi. Cel mai bine este sa suni la medicul de familie pentru ca el este mai in masura si mult mai informat decat suntem noi.