| zizo a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare parintii mei sunt cam mici de inaltime. Mama mea are 1.55 si Tatal meu 1.68.Eu am 13 ani jumate si sunt aproape cat tatal meu pe mama am depasito de mult timp, am 1.62, oare o sa cresc mai mare ca tatal meu daca am deja aceasta inaltime o sa am 1.75 macar la maturitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei happyCe coincidentalaughing mama mea tot 1, 55 arelaughing tara are 170happy si eu tot i, 62 si tot 13 am happy. Sigur mai cresti pana la 20 de ani happy n-ai cum sa ramai asa happy
Pa-pa happy

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai numai 13 ani, până la 19-20 de ani mai ai timp destul pentru creştere! N-ar fi rău să faci un sport, înnot baschet volei, ajută la creterea în înălţime

| Sprite a răspuns:

Tu semeni cu Fat-Frumos. El crestea intr-o zi cat altii in zece ani. A fost doar un banc. Adevarul este ca inaltimea nu conteaza deloc, dar daca vrei sa fii inalt ca bradu’ si semet ca fagu`, ia un Sprite si stropeste-te la radacina. happy