| Ionutmarian6868 a întrebat:

Salut..am 14 ani aproape si sunt baiat si am 1.68-169.
Cum vi se pare? Si daca stau atarnat de bara mai cresc?
Iar tatal mau are 1.75 si mama 1.60 puteti estima o inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Esti bine, nu se poate estima ce inaltime vei avea, poti creste aproximativ chiar si pana la 21 de ani. Am vazut baieti care au ajuns si pana la 1, 85 m cu toate ca tata avea 1, 70 m mama 1, 60 m.

| Quadrillion a răspuns:

Salut! Daca zici ca ai aproape 14 ani sa stii ca abia de acum incolo incepi sa cresti pana pe la 20 de ani. Nu cred ca poti estima cat de inalt vei fi dupa inaltimea parintilor. De ex parintii mei au aceeasi inaltime ca ai tai iar eu pana la 19 ani aveam 1.85, inaltime cu care am si ramas. Statul atarnat de ceva anume nu te va ajuta sa cresti in inaltime, te vor ajuta in schimb miscarea in aer liber si odihna.

| Mariusickă_Marius_1997 a răspuns:

E totul bine tongue