| GéNéSSà a întrebat:

parul meu este foarte fin ( firele) si mi se ingrasa foarte repede acu 1 an ma spalam pe par zilnic dar acum de 2 sau 3 ori pe saptamana...imi cade foarte mult si fac matreata. in 3 luni l-am tuns de 2 ori sa-si revina dar deloc. uneori mil fac cu placa si mil vopsesc cam o data la 2 luni ( negru) oare o fii din cauza asta? am incercat foarte multe sampoane dar niciunul numi face bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Buna! Daca ai aceasta problema foloseste un sampon care contine urzica sau aloe vera.Iar cand te limpezesti sa o faci intr-un vas separat, in care pui o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar care se gaseste in comert.In doua saptamani vei vede ca nu mai cade.Multa Bafta!

| Nicole a răspuns:

Salut,spala parul o data la o saptamana jumate, atunci nu se va mai ingrasa.Foloseste cat mai rar placa si fa-ti masti pentru ca sa nu iti mai cada atata parul si sa fie gros (ci nu subtire).
Daca vrei contacteaza-ma si iti dau multee masti care eu le fac si ma ajuta.winking Din producte naturale.

Pa, pa :* Numai bine happy

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Foloseste Panten (Nu fac reclamastraight face da chiar e bun)happy
Si cand te usuci cu Fenul piepten`l din cand in cand happy

| blamefire a răspuns:

Sincera sa fiu nu m-am batut cu problema asta pentru ca eu am de unde sa-mi cada parul pentru ca e foarte des al meu, dar presupun ca fiind rar si fin...de aceea.cati ani ai? spune-mi prin mesaj,si am sa-ti rasp ca sa-ti pot da eu o crema(sa-ti scriu cum se numeste)...e cu niste extracte naturale, si-ti cresc firele de par(nu intr-o saptamana., dar destul de repede)
daca te intereseaza punema ca prietena pe TPU, trimite-mi un mesaj cu anii tai si mai vb...pana atunci te sfatuiesc sa te speli iar zilnic pe cap,dar cu Pantene.e foarte bun, daca dai si cu sampon si cu masca, sau balsam e foarte bine(sper)...SUCCES!

| GéNéSSà explică:

Am folosit deja pantene si nu e bun la nimic aici in franta unde sunt eu nu sunt sampon de urzica am auzit ca e bun. am incercat tot felul de sampoane si masti de par elseve l'oreal garnier frankprovost jeanluisdavid nivea dove etc etc am luat sampoane si de la coafor si tot degeaba

| violeta_5562 a răspuns:

Buna am avut si eu aceaiasi problema parul meu sa refacut complet cu revalid fiole si sampon le gasiti la farmacie sunt foarte bune. in speranta ca tiam putut fi de folos!