| Fabiana2R a întrebat:

In ultima vreme imi cade foarte mult par...e de ajuns sa-mi trec mana prin par si raman in palma cu vreo zece fire de par. Acum un an aveam parul foarte des, acum nu mai e asa...M-am tuns scurt acum vreo trei luni, insa nu a trecut problema; folosesc placa de par destul de rar (o data la trei saptamani, o luna), feon nu folosesc decat foarte rar, imi prind parul des cand stau in casa, ma vopsesc la o luna. Oare de ce mi se rup firele de par atat de usor? Cum as putea opri caderea parului? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Buna, iti recomand masca de par de la FARMASI. Tratament pentru par cu extract de usturoi si cheratina previne caderea acestuia, nu are miros de usturoi deloc laughing, ci chiar un miros foarte placut. E a 3a cutie pe care o folosesc si rezultatele sunt foarte vizibile! Inainte cand ma pieptanam lasam par prin toata casa, mai rau ca(,) catelusa mea laughing, acum insa daca imi cad 3-4 fire de par cand il pieptan. Sunt foarte multumita de produs, costa in jur de 15 lei in farmacii cred, eu imi cumpar in Carrefour.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vopsește-te mai rar, folosește măști hrănitoare și șampon împotriva căderii părului.
Mergi și la un medic dermatolog.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca tonicul capilar de la Dacia Plant.
E naturist.
Te pup!

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Faptul ca folosesti placa o data la 3 saptamani ti se pare putin? Ca sa opresti caderea parului, te sfatuiesc sa nu mai folosesti placa deoarece aceasta usuca parul, distrugandu-i consistenta.

| Fabiana2R explică (pentru MihaiEdy1993):

Inainte o foloseam zilnic big grin

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Fabiana2R):

Pai atunci e foarte explicabil de ce iti cade acum parul. Daca vrei sa nu iti mai cada, nu mai folosi vreun an placa si spala-te pe cap cu samponul Chelstop, pe care il gasesti in orice plafar.

| elena445 a răspuns (pentru Fabiana2R):

Nu mai folosi placa deloc fata draga daca nu o sa chelesti nu te ai vopsi ca doar nu ai 60 de ani ca sa te vopsesti sa zici ca ai fire albe.

| elena445 a răspuns:

Nu te mai da cu placa lasa-ti parul desfacut prin casa afara nu te mai usca cu feonul.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Eu iti recomand niste masti homemade pentru caderea parului...
http://jurnalul.ro/......38713.html
http://www.divahair.ro/......e_homemade
Te-as sfatui sa folosesti uleiul de ricin odata pe saptamana... o sticluta de 50 ml. costa aproximativ 5 lei, asa am gasit eu, si se gaseste in farmacii.
Poti sa iti faci si masca cu uleiuri: ulei din seminte de in, ulei de jojoba si ulei de ricin.Ar trebui sa fie in farmacii.
Eu imi fac odata pe luna un sampon homemade cu un ou, o lingura de lamaie, ceai de urzica si sapun pe baza de ulei de masline razalit.
Vopsitul dauneaza parului... daca poti, ar trebui sa iei o pauza.
Uite un articol ce te va ajuta:
http://www.ziare.com/articole/intarire+fir+par

Sper ca problema ta sa se rezolve cat mai repede si iti doresc sanatate!;)
Sper ca te-am ajutat!