| adi_1213 a întrebat:

am si eu o intrebare. prietenei mele nu ii mai vine ciclu de o luna jumate si in fiecare zi o doare burta. se poate sa fie gravida? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Orice e posibil. Mergeţi cât mai repede la medicul ginecolog pentru control şi eventual tratament dacă e vorba de o infecţie. Multă sănătate!

| annie_8842 a răspuns:

Pai asta depind... daca i-a venit ciclul prima data mai putin de 2 ani atunci e in regula, se doar regleaza... Daca are ciclu regulat atunci probabil da, daca a facut sex neprotejat, normal happy

dar un control ginecologic nu strica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu i-a venit menstra de atâta timp, da!
Un control medical ginecologic pentru stabilirea exactă a afecțiunii ori sarcină, etc.
Pa, pa.