| balteanuanca94 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Sotul meu de ceva timp vomita aproape tot ce mananca. Acum mananca toate bune si frumoase iar la cateva ore spune ca se simte rau si vomita. Stiti din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă are, si ce boli.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ori un ulcer, ori ficatul/biala. Oricum, de bine nu este. Urgent la medic. Ma mir ca ati stat "ceva timp".

| ambicio a răspuns:

Poate fi gastrita dar, e foarte important sa mearga la medic.

| OMEGALIN a răspuns:

Buna! In aceasta situatie e nevoie sa mergeti la medic, cauzele pot fi atat de multe incat e imposibil sa dai un verdict exact fara o consultatie amanuntita happy Si nu va faceti prea multe griji, uneori lucrurile ce par cele mai ingrozitoare se dovedesc in final a fi banale happy Increderea in faptul ca esti sanatos poate face minuni happy Eu unul va urez sanatate amandurora iar daca doresti, mi-ar face placere sa ma/ne anunti in legatura cu ce a spus doctorul.

| Trumpinator a răspuns:

Cel mai bine este sa consultati medicul. Oricum, cineva din familia mea a avut ceva similar din cauza ca era intoleranta la gluten, si datorita consumului de gluten, intestinul/stomacul au devenit iritate. Daca sotul dvs. manifesta lipsa de pofta de mancare, BMI mic (BMI = greutate/inaltime*inaltime) adica anemie, lipsa de concentrare, si altele, s-ar putea sa aiba acest lucru, cel mai recomandat este sa faca analize, caci iese imediat la IgG(parca), daca manifesta deja intoleranta. Daca nu, poate sa aiba genele de intoleranta(cum 30% din persoane le au), dar sa nu manifeste

| simulare a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci sa faca o analiza la spital. Iti va spune la spital tot ce are.

| Mihaela19877 a răspuns:

Poate avea o criza biliara