| eueueueu2314346575456 a întrebat:

Sal ce sanse sunt ca o fata sa ramana gravida in cazul unui contact sexual neprotejat inainte de data posibila de ciclu cu 2 zile? dar daca intarzie ciclul 2-3 zile si apar dureri de burta si spate dar si greata in acele zile?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici-o sansa de a se putea forma o sarcina in urma unui sex intretinut cu cateva zile (9-10) inainte de ziua de incepere a urmatoarei menstruatii. Fiindca ciclul tau menstrual poate fi considerat destul de regulat si data inceperii urmatoarei menstruatii este in general respectata cu o dereglare in +/- de cel mult 2-3 zile, rezulta ca actul sexual intretinut cu 2 zile inainte de inceperea urmatoarei menstruatii s-a produs in perioada 100% NEFERTILA a actualului ciclu. Pe baza studiilor si cercetarilor medicale s-a ajuns la concluzia certa si sigura conform careia ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual sunt 100% NEFERTILE si din acest motiv in fiecare zi din aceasta perioada sperma poate fi ejaculata in vagin fara retinere, fiindca formarea sarcinii este absolut IMPOSIBILA. In aceasta perioada in uter in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL astfel ca formarea unei sarcini devine complet IMPOSIBILA. Multa sanatate! Te sfatuiesc sa citesti si raspunsul mai detaliat oferit unei alte intrebari similare : https://:///......inte-sa-i/

| HazelEyes77 a răspuns:

Din cate imi dau era in perioada infertila in momentul actului sexual daca a calculat corect deci nu sunt sanse reale de sarcina. Are simptome premenstruale ii va veni menstra curand. Cel mai probabil i-a intarziat din ale motive decat o eventuala sarcina. Numai bine

| Pool77 a răspuns:

Ma, daca are ciclu regulat nimic. Te poti termina in ea fara probleme, repet, ciclu regulat.
Daca e neregulat, atunci pot aparea probleme.
In cazul tau, daca bine am citit nu te-ai terminat in ea, stai calma, nu e insarcinata.
Multe au o paranoia, numita simptome de sarcina.
Sunt chiar amuzante ca n-ai pic de habar si dupa act nu trec bine 2 zile si deja ele au semne de sarcina, pe cand alea apar dupa 4-5 saptamani.
Stai calm, spune-i sa nu se streseze, o sa-i vina.

| alecse18 a răspuns:

Este gravida 100%, daca faceati sex dupa ciclu erau sanse foarte mici sa ramana gravida sau deloc, daca ti a curs ai belele