| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU.De ceva timp imi este frica de dorinte... Uneori imi pun dorinte negative in gand si unele mi se indeplinesc.si cu toate ca eu nu-mi doresc nu stiu ce sa fac imi este foarte frica si m-am saturat de ex"Imi doresc foarte mult sa mor in somn"... nu stiu ce sa fac..simt ca innebunesc de frica. Uneori simt ca fac si infarct.Nu ma pot bucura de nimic stiind ca o sa mi se indeplineasca dorinta asta stupida...Chiar daca nu s-a indeplinit, eu ma tem sa nu se indeplineasca mai tarziu. Oare sunt singura care isi pune astfel de dorinte in gand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NameInUse a răspuns:

Tu mai degraba o sa mori de frica daca te gandesti la asta.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru NameInUse):

Sincer...Asa este...M-am nascut cu ghinion

| NameInUse a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu exista sa te nasti cu ghinion, imagineaza-te in momentul nasterii ca fiind o panza goala. Tu ai devenit asa, ai devenit propriul tau dusman. Revino-ti!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru NameInUse):

Incerc! Dar parca uneori m-am saturat sa tot traiesc cu frica ...si stau cu frica asta in mine de 2 ani!

| NameInUse a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Gandeste-te la cum a inceput totul, identifica cauza si reanalizeaza situatia aceea, vezi daca ti se pare ceva in neregula, gen o viziune distorsionata asupra lumii. Gandeste-te bine

12 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Si eu imi pun astfel de dorinte...

| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,te asigur ca nu ti-se poate intampla nimic
Dorinte Negativa/pozitive : Le Pui in functie de starea ta personala
Nu te speria,nu esti singurul din toata lumea asta care si-ar dori sa moara, nu se va intampla!
Pana la urma, unele dorinte se implinesc, cand ai tu norocul sa ti-se implineasca

Acum serios, cand te rogi sa primesti un pc de gta v si fallout 4 nu ti-se mai implineste...laughing
Dece ai crede ca s-ar implini dorinte rele!

Stai fara griji, nu se intampla nimic
Succes

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Deny_Denis_2001):

Mdap...dar eu tot stau cu gandul la frica asta si mi e cam greu sa cred ca nu o sa se intample nimiclaughingoare sufar de depresie/anxietate?

| Deny_Denis_2001 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Salut,incearca sa-ti umplii timp-ul cu prieteni,pc-ul,parinti, jocuri, si alte activitati, s-ar putea sa scapi de aceste ganduri
Daca nu scapi, consulta un pishiatru deoarece este specializat in acest domeniu
Succes!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Deny_Denis_2001):

Scuze ca intreb...Dar ce e un psihiatru?laughing

| Deny_Denis_2001 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nici-o problema
Un Pishiastru/Pishiatru este un om care se ocupa cu gandurile oamenilor,ii bine dispune din toate punctele de vedere, le da o stare mentala sanatoasa, ii face sa uita de anumite ganduri care ii supara, ii scapa de ganduri sinucigase.
Mai bine zis, te scapa de probleme mentale!
Succes

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Deny_Denis_2001):

Multumesc foarte mult!happy