| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU.De ceva timp imi este frica de dorinte... Uneori imi pun dorinte negative in gand si unele mi se indeplinesc.si cu toate ca eu nu-mi doresc nu stiu ce sa fac imi este foarte frica si m-am saturat de ex"Imi doresc foarte mult sa mor in somn", nu stiu ce sa fac..simt ca innebunesc de frica. Uneori simt ca fac si infarct.Nu ma pot bucura de nimic stiind ca o sa mi se indeplineasca dorinta asta stupida...Chiar daca nu s-a indeplinit, eu ma tem sa nu se indeplineasca mai tarziu. Oare sunt singura care isi pune astfel de dorinte in gand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Live4Ride a răspuns:

Nu esti singura cu siguranta! si eu cand eram adolescent am avuta stfel de dorinte din diferite motive, dar am trecut repede peste acele momente! Singuratatea nu este o solutie!

2 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Un sfat psihologic:
-dorintele nu sunt atat de realiste.
-nu iti mai dori lucruri care te indeamna la autodistrugere psihica!
-incearca sa iti elimini gandul si sa il observi!
-incearca sa domini mintea, si sa nu te lasi controlata de minte!
-identifica-te cu mintea!
-traieste prezentul cu o frounda constienta!
-traieste mai mult, gandeste mai putin!
Multa sanatate! big grin