| Uisiahduajzbx a întrebat:

Bună, am și eu o problema cu o unghie incarnata, îmi puteți spune la ce medic ar trebui sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dermatologul se ocupa de unghiile incarnate.
Ori iti da tratament daca e cazul ori face mica chirurgie respectiv acea procedura.
Sa nu umbli de capul tau acolo la unghie.

| Zuzu1991 a răspuns:

EVIDENT doctorul de familie
nu numai ca el iti v-a da trimitere exact unde trebuie, dar, din cate am inteles, daca ai trimitere e si mai ieftin

| mihaela000ela a răspuns:

Dermatolog.apoi tratamentul chirurgical