| Tralala100 a întrebat:

am si eu o problema, de aproximativ o saptamana urinez din ce in ce mai des, putin si am niste dureri groaznice, astăzi am constatat ca mi-au trecut durerile si urinez si mai rar dar ma doare spatele jos in zona ovarelor, am abdomenul umflat si simt spatele fierbinte acolo unde ma doare. ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la urolog, poate fii: infectie urinara, piatra ori nisip la rinichi, ori chiar o infectie care a ajuns la rinichi.
In nici un caz nu poti sta asa, risti un blocaj renal!

| MedLife a răspuns:

Mai intai mergi la un nefrolog, iar de acolo de e nevoie te trimite la un urolog. Si oricum multi urologi vor ca pacientii sa treaca mai intai pe la nefrolog. Dupa simptomatologie nu poti sa dai un diagnostic exact, trebuie sa faci un set de analize asa ca intereseaza-te de un nefrolog bun si mergi la el.